• Tipy

• 16.11.2021 17:54
      • tipy

• https://www.kamnastrednu.sk/ - Cieľom projektu je pomôcť študentom základných a stredných škôl pri výbere ďalšieho štúdia alebo zamestnania. Študenti tak môžu dôkladne spoznať školy, o ktoré majú záujem zo všetkých strán - akí sú pedagógovia, ako vyzerajú priestory školy, aké možnosti športového, kultúrneho života ponúka, možnosti uplatnenia po ukončení štúdia atď.

https://www.karierko.sk/ - portál Karierko je platforma, ktorá pomáha rozvíjať kariérovú výchovu a poradenstvo na školách. Portál ponúka jednoduchý prístup pre pedagógov a poradcov k výchovným aktivitám, materiálom, pomôckam a taktiež aj žiakom k dotazníkom, testom a interaktívnym cvičeniam.

Naším cieľom bolo zjednodušiť kariérovú výchovu s využitím online priestoru a priniesť tak žiakom ucelený výstup pre ich ďalšie rozhodovanie o budúcnosti, či už vo výbere strednej školy, alebo budúceho povolania.

KomposyT

V rámci národného projektu VÚDPaP bol vytvorený informačný systém KomposyT www.komposyt.sk, ktorý pozostáva z verejnej a vnútornej časti. Verejnú časť KomposyT môže využívať široká verejnosť vrátane žiakov a ich zákonných zástupcov, ktorí hľadajú informácie, ktoré by im mohli byť nápomocné pri výbere strednej školy alebo budúceho povolania. Vnútorná časť informačného systému KomposyT je určená pre expertov zamestnaných v systéme výchovného poradenstva a prevencie, umožňuje im administrovať digitálne verzie diagnostických nástrojov a poradenských metodík, používať elektronický kalendár, používať rôzne dokumenty a využívať zoznamy zamestnancov a databázy zariadení aktívnych v oblasti výchovného poradenstva a prevencie.

Odbor školstva a športu Žilinského samosprávneho kraja zverejnil brožúru stredných škôl 2021, ktorej link uvádzame nižšie. Brožúra v prehľadnej forme poskytuje informácie o 59 stredných školách a 1 jazykovej škole v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. Veríme, že bude nápomocná pri výbere tej správnej strednej školy pre žiakov, poskytne odpovede na otázky mnohým rodičom a bude užitočnou príručkou pre výchovných poradcov, pedagógov a riaditeľov škôl.

brožúra