• Škola v prírode Radava

20. 6. – 24. 6. 2022 (pondelok – piatok)

Miesto

Penzión Lagáň

Penzión Lagáň je obľúbeným miestom, kde sa za posledné roky vystriedalo nielen veľa spokojných detí, ale aj učiteľov a inštruktorov. Tábory a školy v prírode na Lagáni sú plné aktivít, vzrušujúcich zážitkov, nových priateľstiev a v neposlednom rade aj užitočných poznatkov. Väčšina aktivít prebieha vonku, v príjemnom prostredí uprostred viníc a slnečnicových polí.

Ubytovanie

• útulné izby s vlastným sociálnym zariadením a TV
          • spoločenská miestnosť
          • krytá športová hala
          • domáce jedlo 5x denne
          • bufet
          • kryté ohnisko a vonkajší gril
          • vonkajší bazén
          • futbalové ihrisko
          • stolný tenis

• doprava je zabezpečená zmluvnou prepravou
          • odchod z Martina: 8:30, parkovisko v Košútoch (bývalý Kinekus). Zraz detí je v čase od 8:00 do 8:20. Začíname obedom.
          • príchod do Martina: 15:30 - 16:00, čas upresníme (parkovisko Košúty - bývalý Kinekus). Prosíme rodičov, aby čakali na deti na určenom mieste. O čase príchodu budeme priebežne informovať prostredníctvom FB profilu školy.

Program

• o deti sa budú starať učitelia a animátori 24 hodín denne, vrátane nočných služieb;
        • okrem animačného programu sú pripravené aj výlety - I. stupeň: výlet Tesárske Mlyňany arborétum, Topoľčianky - Zubria obora, II. stupeň: Komárno - pevnosť.

Zdravotný dozor

• zabezpečená 24-hodinová kvalifikovaná zdravotná starostlivosť;
        • všetky deti sú celoročne poistené pre prípad úrazu;
        • keďže Prehlásenie zákonného zástupcu o zdravotnom stave dieťaťa nesmie byť staršie ako 1 deň pred nástupom na pobyt, odovzdajte toto vyhlásenie spolu so Súhlasom so spracovaním osobných údajov do rúk triednej učiteľky, učiteľa v pondelok ráno pri autobuse;
        • bez vyššie uvedených dokumentov a kópie kartičky poistenca (má ju triedny učiteľ) nebude môcť dieťa na pobyt nastúpiť!

Vreckové

• Výšku vreckového zvážte sami.

Čo zabaliť

• batoh/chlebník na túry
          • pevná obuv do terénu (riadne ošetrená)
          • tenisky
          • prezuvky
          • nepremokavá (teplejšia) bunda
          • pršiplášť
          • čiapka/šiltovka
          • plavky, osuška, šľapky k bazénu
          • mikiny (aspoň jednu teplejšiu), tričká,
          • tepláky, vonkajšie nohavice (dlhé, krátke)
          • pyžamo
          • spodná bielizeň
          • ponožky (aj náhradné)
          • hygienické potreby - zubná kefka, pasta, uterák, osuška, mydlo, šampón, hrebeň, hygienické vreckovky
          • krém na opaľovanie
          • uzatvárateľná nerozbitná fľaška na nápoje
          • hra, kniha/časopis na čítanie - na vyplnenie oddychového času dieťa
          • lieky, ak sú potrebné - označené a podpísané lieky je potrebné odovzdať pri nástupe triednej učiteľke/učiteľovi
        • Množstvo oblečenia zvážte sami, zbytočne veľa vecí nebaľte. Veci zbaľte do cestovnej tašky alebo kufra a označte ho menovkou. Odporúčame podpísať aj veci (najmä v prípade I. stupňa), aby neboli problémy pri balení. Je vhodné vziať aj karimatku alebo inú podložku na sedenie.
        • Potešíme sa, ak pribalíte drobnosti, ktoré využijeme ako odmenu pri súťažiach a aktivitách.
        • Škola nepreberá zodpovednosť za stratu alebo poškodenie cenných vecí (elektronika, mobilné telefóny, zlaté veci...a pod.). Odporúčame nebrať mobilné telefóny a elektronické zariadenia, nakoľko program je pestrý, zameraný na pobyt v prírode.

Iné

• Žiaci budú pred odchodom do ŠVP informovaní o bezpečnosti ochrany zdravia pri akciách poriadaných počas týždňa a o pravidlách slušného správania. Škola si vyhradzuje právo pri porušení poriadku zrušiť dieťaťu pobyt v škole v prírode a poslať ho na náklady rodičov domov.

Želáme Vám príjemné balenie.

Za celý kolektív EduKey Renáta Špiriaková a Helena Ogureková